Kurz první pomoci:

Děti

Termín:

Délka kurzu:

 

 

 

Věk:

Kapacita:

úterky - kurz je navazující - 09:00 - 11:00

1. blok: 4.a11.9.

2. blok: 9.a16.10.

3. blok: 6.a13.11

(bloky mají stejný obsah)

rodiče

8 osob

Obsah: Pokud dojde k neočekávanému zdravotnímu stavu,
či poranění, je člověk pod velkým tlakem a pociťuje nejistotu, jak se správně zachovat. Kurz základů první pomoci zaměřené především na děti, by měl všem účastníkům zlepšit povědomí o pravidlech a doporučeních při poskytování první pomoci a přispět tak k většímu klidu a jistotě při případném zásahu, ať se jedná o rozbité koleno, pád ze sedačky, říznutí či bolavé bříško.

Kurz se dělí na 2 části jdoucí týden po sobě - v rezervačním systému je tedy potřeba se přihlásit na první část i druhou o týden později. 

Během kurzu nabízíme hlídání dětí 18 měsíců +. V rezervačním systému při přihlášení napište do poznámky, že máte zájem o hlídání a počet dětí + věk. Děti si mohou hrát v klubovně nebo tvořit, na kurzu ale přítomné být nemohou z důvodu kvality hodiny i pro bezdětné účastníky. Děti v nosítku a šátku na hodině být přítomni mohou, pokud se jim tam ale nelíbí, rodič se s nimi odebere do klubovny.

 

Pokud na aktivitu nemůžete dorazit, odhlašte se prosím. U opakovaných neomluvených absencí znemožníme členovi dále našich služeb využívat.

 

Pokud se k nám chystáte poprvé, přijďte o malinko dříve, ať Vás stihneme zaregistrovat.

 

Kurz je zdarma. Přezuvky sebou.

 

Těšíme se - tým Včelek :-) 

Lektor:
Klára Lincová
 

Lektorka první pomoci

Projekt s názvem "Včelí úl" s registračním číslem CZ.07.3.63/0.0/0.0/16_031/0000220 je zaměřen na vznik a provoz nového kulturně komunitního centra a prostoru komunitního života - a to každý všední den podle aktuální otevírací doby, vyjma letních prázdnin, kdy je letní provoz 8 hod denně ve všední dny.

Během projektu dojde k realizaci sociálně kulturních aktivit (např. organizace sportovních akcí, divadel, charitativních akcí, společné tvoření a organizace výstav), výchovně vzdělávacích aktivit (semináře na téma jak se zařadit zpět do pracovního procesu), volnočasové aktivity (výtvarné kurzy, tvořící kurzy, pohybové kurzy, společné procházky Prahou), individuální poradenství (na témata právního, rodinného a vztahového, pracovně-právního a psychologického poradenství), aktivity nízkoprahového charakteru (kurzy nošení dětí, kurzy znakování s dětmi, kurzy zdravého přebalování, výukové problémy dětí atd), vznik a provoz klubu pro děti a mládež (hlídání dětí pro rodiče, jež se v komunitním centru seberealizují, dále doučování a před/školní příprava, hraní, výtvarné a kreativní aktivity), zajištění programu pro letní prázdniny 2017 a 2018 s organizací exkurzí či zábavných dnů v komunitním centru a mimo něj, realizace platforem s účelem zvýšení povědomí o problémech života skupin osob sociálně vyloučených ve spolupráci s relevantními aktéry (úřadu práce, neziskových organizací, psychologů, výchovných poradců, orgánu sociálně-právní ochrany dětí atd.).

Do aktivit je zapojena cílová skupina osob sociálně vyloučených a sociálním vyloučením ohrožených. Jako sekundární cílová skupina jsou zapojeni i další obyvatelé místních komunit.

Projekt je podpořen z Operačního programu Praha - Pól růstu v celkové výši 7.951.356,25 Kč

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now